Да не ја мислите Соња Краљевска што му пиша на Љупче Путер Николовски дека е „зборено со Заев” за вработување, пишува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, кој вчера потсети како таа јавно му пиша на тогашниот генерален секретар на СДСМ дека чека вработување.

20 години трчам и да седам дома ли? А после дојдени во партија работат, му пишува таа на Николовски.

Стоилковски открива дека Заев му најде место на Краљевска во МВР, каде е вработена од мај годинава.

На 56-7 години, прво вработување „Приправник во МВР”.
Се млади вработени, паднал процентот.
Се саде професионалци. Со картицата од МВР во СДСМ кај Зоче.
И после тој ќе каже професионална ни е полицијата, немало партизација. Оној Путерот ќе каже се бореле, ама таква била перцепцијата.
Е после пасоши се штанцале за криминалци- ќе се штанцаат!
Па и Оливер го брани, добар бил!
Македонијо, тешки лопови те водат!, потенцира Стоилковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.