Земјотресот што вечерва беѓепочувствуван во Скопје, според првичните информации, бил со епицентарво близина на македонско косовската граница во атарот на секото Нераште.

Јачината на земјотресот била 3,3 степени.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.