Земјотрес со јачина од 3.4 степени по Рихтер и епицентар во Албанија е регистриран утрово пред 10 часот. Епицентарот е на длабочина од 10 километри, а потрес со послаб интензитет е почувствуван и во Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.