Законот ќе помине. Кримосите од 3-те партии ќе слават, заштитени од Брнс, Жбогар, Геловеј- напиша на Твитер политичкиот аналитичар и поранешен македонски амбасадор Арсим Зеколи.

Токму поради тоа, тој упати и порака на младите: Бегајте, селете се!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.