Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи реагира на објавата од портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, кој го нападна ВМРО-ДПМНЕ за критиките кон власта за економските мерки во кризата предизвикана од коронавирусот.

Ние пиштевме од нивниот терор, тие пиштат од нашите позитивни мерки и успеси, изјави Костадинов на што поранешниот амбасадор на „Твитер“ му возврати:

Прототип на бездушен, дехуманизиран политички младинец кај нас и во сите пол-партии. Нула чувство за приоритети на мнозинството кое не се наоѓа во “ние” и “тие”.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.