Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи на Твитер објасни зошто вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров треба да си дадат оставка.

Османи, Димитров не се виновни за недобивање датум. Тоа не е причина за барање оставка. Капиталната причина за нивна оставка/отказ е дрското лажење за добиен датум во 2018 година. Сè што велат денеска не вреди ‘пишлив боб’. Лажеа тогаш, лажат денес. Ќе лажат и утре. Оставка, пишува Зеколи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.