Недостасува „неотповиклива“ но наликува на таква оставка „до новата влада“, коментира политичкиот аналитичар Арсим Зеколи по оставката на Зоран Заев од премиерксата и од функцијата лидер на СДСМ.

Во секој случај, добар гест. За разлика од изнудената на НГ 2017 и недадената на ХМ и ЗС 2020.

Ова требаше да бидне лани. Сценарио Тереза Меј – Борис Џонсон? Новост и преседан кај нас? Или 100 дена ДУИ?, прашува Зеколи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.