Се додека на чело на СДСМ се наоѓа човек со вокабулар „еден педер“, сите во и околу „Бихачка“ можат единствено да држат јазик зад заби, вели политичкиот аналитичар Арсим Зеколи, коментирајќи ги уцените на исламскиот поглаватар.

Да, јас и ти и тој можеме да кажеме дека Сулејман Реџепи е сè по списку. Јас и ти и тој можеме да кажеме и дека оној-овој поп е сè по списку. Но, се додека на чело на СДСМ се наоѓа човек со вокабулар „еден педер“, сите во и околу „Бихачка“ можат единствено да држат јазик зад заби, порача Зеколи.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.