СДСМ и ДУИ можеби се извлекоа, но потонаа Заев и Груби, анализира политичкиот аналитичар Арсим Зеколи, кој го спореди лидерот на СДСМ со Никола Груевски.

СДСМ и ДУИ можеби се извлекоа, но потонаа Заев и Груби и нивните „рекомпонирања“ на партиите според сопствен терк, на сметка на членство и граѓните. Кампањата на фурање оптимизам на стероиди среде општо назадување им се врати како бумеранг. А Заев го сместија рамо до рамо со НГ, пишува Зеколи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.