Скандалот „Рекет“ се заташкува исто како на аферата со пропаднатата битолска штедилница ТАТ во 1997 година, смета политичкиот аналитичар Арсим Зеколи, кој предупреди да се учи од сопствената историја.

Заташкувањето на Скандалот СЈО Рекет се изведува по ист, идентичен терк на заташкувањето на Скандалот ТАТ. Со иста партија, исти медиумски пера, исти изговори, исти странски асистенти. Сетете се што следеше по Скандалот ТАТ.

 

Оние кои не учат од сопствената историја …, напиша на „Твитер“ поранешниот дипломат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.