Приказнава со СДСМ како финална сцена од „маратонци трче последни круг” разбревтани со формулата „Тито е добар, околу него не чинaт“. Многу галамa, но без намера за рушење на Султанот. Се сведено на… – пишува Арсим Зеколи на Твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.