Оставки како залог за добивање препорака во октомври бара политичкиот аналитичар Арсим Зеколи.

Притиворот на Катица и Боки е повод за барање да се отпочне процесот на превземање политичка одговорност од страна на Заев, Шеќеринска, Османи, Димитров, Спасовски. Оставки. Како залог за добивање препорака во октовмри, пишува Зеколи на Твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.