После 4 месеци пандемија, познавам двајца починати, неколку заболени, индустрии цели пред распад, медицински стаф пред колапс. И сè уште треба да слушам/читам магариња кои со една рака драпаат гениталии, со друга чачкаат нос и велат „сè е лага, слушај ме, знам јас”, пишува политичкиот аналитичар и поранешен дипломат Арсим Зеколи.

Со 3 години школо и нула срам блада за 5Г (најкомплициран телеком системever), за илуминатот Гејтс (за Микрософт мисли дека е детерџент) но поим нема за базичната функција на вирусот: рушење на имунитетот што го држи жив на земја на која и тежи. Не е до глупоста. До бесрамието е, порача Зеколи.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.