Споделувајќи линк од сајтот на албански јазик на „Република“, како и линк од веб-сајтот на Министерството за труд и социјална политија, кој има само македонска верзија, политичкиот аналитичар Арсим Зеколи дава предизвик – најдете еден про-СДСМ медиум кој има линк на албански јазик.

Ова е линк до весникот на националистичката ВМРО.
https://shqip.republika.mk

Ова е линк до министерството на најубавата таа, најцаканата, шмекерка една, кукличе на соживотот на Зоќето.
https://mtsp.gov.mk

Најдете еден про-СДСМ медиум кој има линк на Алб (сем Алсат, 21)?, пишува Зеколи, кратко и јасно потенцирајќи го лицемерието на власта.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.