Со нетрпение се очекува демантот од „Бихаќка“, пишува политичкиот аналитичар Арсим Зеколи по последната аудиобомба во која Зоран Заев признава дека влегол во рекет од шест милиони евра и е поврзан со Васил Димишков, адвокат и брат на судијката Весна Димишкова.

Со нетрпение се очекува демантот од Бихаќка. Во стил „Заев влезе во борба против олигарсите. Срамота је, луѓе!”, им порача Зеколи.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.