Сакам да бидам меѓу првите кои ќе му честитаат на Заев за почетокот на преговори со ЕУ, вели политичкиот аналитичар и поранешен абасадор Арсим Зеколи за датумот без датум за Македонија.

Сакам тоа да го направам како еден од многумина на денот кога ќе почнат. Така да, Господине Друже Заев, кажи ни на кој датум почнуваат преговорите за да бидеме таму да ти честитаме, вели Зеколи на „Твитер“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.