Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири во „Само вистина“ зборуваше за убиството од Смилковско Езеро, односно за случајот „Монструм“ каде пет невини деца беа убиени. Случајот „Монструм“ за Зекири е монтиран, а осомничените убијци за него се невини.

Случајот „Монструм“ е измонтиран, се апсеа невини луѓе и затоа процесот се врати назад и затоа луѓето сега чекаат правда, и процесот е почнат од почеток, рече Зекири.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.