Пратеникот и потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири прашува на Фејсбук кој ја зборува вистината за крвавата свадба во Мала Речица, лидерот на ДУИ Али Ахмети или таткото на застреланото момче. Таткото на момчето изјави дека пратеникот Џеват Адеми пукал и го ранил син му.

Кој ли ја зборува вистината, Али Ахмети или Јусуф Билали очевидец и сведок на настанот (чиј син беше ранет)?, прашува Зекири.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.