Мухамед Зекири застана во одбрана на неговиот сопратиец и кум, Зоран Заев, пренесувајќи го партискиот став како свој личен. Тој на неговиот Фејсбук го поставил партиско соопштение на СДСМ

Секој има право на свое мислење и став, но граѓаните и СДСМ одамна избраа иднина, нагласува во статусот на Фејсбук, Оливер Спасовски во очаен обид да го заштити шефот Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.