Косовскиот новинар Милаим Зека во неговото телевизиско гостување на Тв Канал10, изјавил дека се очекуваат и други апсења од страна на Специјалниот суд на Косово во Хаг, пренесува Слободен печат.

Ќе биде уапсена позната личност од Македонија, и многумина мои пријатели – истакнал Зека, зборувајќи за досегашните апсења на Специјалниот суд во Хаг, како и за можноста да се прошири листата на обвинетите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.