Здравствената стратегија на СДС на Нашата Земја у два збора: „Ако немаш корона – УМРИ, ако имаш – како ќе ти даде Господ, коментира професорот на Правниот факултет Димитар Апасиев.

Тој алудира на веста дека близу 128 000 термини се откажани или нереализирани од почетокот на епидемијата со коронавирусот досега – покажуваат податоците на електронскиот здравствен систем „Мој термин“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.