Емотивна реакција на македонски здравствен работник разочаран од скандалот со заразената пратеничката која што во скафандер со амбулантно возило отиде да гласа во Собранието.

Велешанецот Ангел Драскачев кој како и неговиот колеги здравствени работници од лани во март немаат одмор и се постојано на работа заклучува дека тие што за политички цели ги кршат здравствените протоколи заслужуваат здравствените работници да ја фрлат својата Заштита опрема.

Заслужувате да ги фрлиме скафандерите и униформите, пишува Драскачев кој не може да се начуди како е можно пратеничка да добие Амбулантно возило а обични граѓани во критична состојба некогаш да не можат да дочекаат помош затоа што нема амбулантно возило.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.