Што ќе беше името на градоначалничката да содржеше некоја буква повеќе, на приер да се викаше Александра или Анастасија? Изгледа за битолската администрација и 6 букви се премногу за да ѝ го погодат името на градоначалничката на документ издаден од општината.

Зборувај ми нежно за општинската администрација. Арно името на градот го погодиле.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.