Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии има. Ама ќе има ОДГОВОРНОСТ!, коментира на својата Фејсбук страница лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во однос на изјавите на министерот за здравство Венко Филипче кој што своите ставови и изјави ги менува преку ноќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.