Во тек е изградба на ново игралиште во училишниот двор на ООУ Браќа Миладиновци и ООУ Крсте Мисирков.
✅ Извршена е санација на асфалтната површина.
✅ Изградена е заштитна ограда за целиот терен.
✅ Во тек е поставување на трибини.
✅ Следува поставување на еластична тартан подлога, обележување и поставување на спортски реквизити.
#ЗаНашеКуманово
#ЗборотЕЗбор, објави на Фејсбук, градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.