Евроамбасадорот Самуел Жбогар го осуди настанот со експлозијата во фамилијарната пекара на потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ Владо Мисајловски.

Жбогар порачува дека е потребно најитно да бидат пронајдени сторителите и да бидат изнесени пред лицето на правдата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.