Заврши средбата во Берлин меѓу германската канцеларка Ангела Меркел и премиерот на Македонија Зоран Заев по која нема да има изјави за медиумите, објави „360 степени“.

Од Берлин нема ниту официјални, ниту неофицијални информации како завршил состанокот на кој требаше да се разговара кога Македонија ќе добие датум за почеток на преговорите за влез во ЕУ.

Подоцна во денот е најавена изјава од премиерот Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.