Герила акција во центарот на Скопје. Поставен е затвор во кој затвореник е играчка зајко со број 002. „Герилската уметничка инсталација“ стана затвор за криминалците од СДСМ. Ова е најновото од акцијата која наоѓа илустративен начин да ја опише актуелната политичка и судска ситуација во државата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.