Во тек е заседание на највисокото партиско раководство на СДСМ и во секој момент се очекува пристигнување на премиерот Зоран Заев, кој претпладнето го поминал во консултации во владата на неколку нивоа.

Заев доцна синоќа се вратил од Брисел, без да ја дочека конечната одлука од самитот на ЕУ лидерите.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.