Започна третиот протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје. Трета среда по ред скопјани предводени од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и раководството на партијата маршираат против црнилата на оваа власт.


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ со моќно видео од досегашните протести на граѓаните, повика и денеска да им се приклучат и заеднички да се спротивстават на црнилата кои надвиснале над Македонија.

Трета среда по ред, денеска, од 17 часот од плоштад ВМРО започнува протестен марш против власта која ја зацрнува иднината на граѓаните на Република Македонија, порачуваат од партијата.

В недела, пак, протестен марш ќе има во Велес.

ВМРО било и ќе остане на браникот на Македонија, порача Мицкоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.