Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ -Струмица, Жан Дрвошанов, ги повика струмичани на протестот против прифаќањето на францускиот предлог за спорот со Бугарија.

За Македонија се работи!

 

Народниот ПРОТЕСТ против понижувачкиот предлог за Македонија ќе се одржи во Скопје, утре сабота 2 јули со почеток во 19:00 часот.

 

Општинскиот комитет ги повикува заинтересираните за протестот да се пријават во комитетот – порача Дрвошанов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.