Заменик министерот за здравство, Асим Муса откако беше фатен како зема мито поднесе оставка и беше разрешен од функцијата.

Но, сега како награда е префрлен од Институтот за нефрологија во Струга на Универзитетската клиниката за урологија во Скопје!, велат од Комисијата за здравство на опозициската ВМРО ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.