Заменик министерот за правда, Агим Нухиу, обајви дека во Министерството се поставени табли со албански превод

Нухиу објави статус на Фејсбук во кој напиша дека „работите се менуваат“.

Работите се менуваат. Албанскиот јазик во Министерството за правда – стои во објавата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.