Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи има спротивен став од премиерот и министерката за правда дека сите препораки од Венецијанската комисија околу законот за јазици ќе бидат имплементирани.

Законот за јазици нема да се чепка, какви и да бидат конечните забелешки од Венецијанската комисија – рече Османи во гостување на ТВ Алфа.
Тој остави можност да има измени, но „само со консензус“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.