Ова не е Сибир, ниту Амазон, туку Велес. Големиот пожар кој денес на пладне го зафати езерото “Младост”, за само три часа целосно изгоре педесет годишна борова шума, една од малкуте во кои можевме да уживаме во околината на градот. Пожарот го предизвикале несовесни работници, а штетата е огромна и неповратна. Жално!, ова на својот Фејсбук профил го напиша актерот Васил Зафирчев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.