Иако состојбата во Кочани е повеќе од сериозна, претседателот Пендаровски се чини дека не е многу загрижен. Тој во објава на социјалните мрежи вели дека денеска ќе се гаснел пожарот кај Старо Нагоричане а утре наутро ќе оделе на помош во Кочани.Во текот на ноќта пак ќе ја следеле состојбата.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.