Во најновото видео снимка која вчера беше објавено на Јутјуб на која наводно се слуша како поранешниот премиер и градоначалник на Струмица Зоран Заев бара мито односно договара купопродажна зделка на државно земјиште во Струмица а на заинтересираниот купувач му се жали од скопјани.

Јас си знам, душичката ми ја извадија. Јас сум за нив селак од Струмица дојден таму. Јас планирам да победам на тие избори а треба и вие да знаете да ја искористите таа позиција премиер од Струмица, вели Заев,  во најновата снимка објавена од новинарот Зоран Божиновски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.