Премиерот Зоран Заев, коментирајќи ги односите со Бугарија вели дека тој многу повеќе направил за Бугарите во Македонија отколку претседателот Радев за Македонците во Бугарија

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.