Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска го искоментира пишувањето на весникот „Ла Верита“ кој го обвини за изборни нерегуларности вели дека тогашната власт немала докази, бидејќи во спротивно би го осудиле.

„Ако имале какви било докази, верувајте во 2014 година со целата сила на ВМРО-ДПМНЕ Заев ќе го осуделе. Значи тие немаа никакви докази, дури не отворија ни обвинителен акт заради тоа што немаше“, вели Зоран Заев

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.