Премиерот Зоран Заев денеска ја искоментира изјавата на Груби од ДУИ дека барањето за ветинг нема врска со најавената метла, па кажа дека на крај ќе се дознае вистината.

Прашан дали може да разреши функционери од ДУИ рече:

– Да почекаме уште неколку дена па да видиме.

Вели кадровските промени се уште не ги коментира.

Инаку, Заев вчера оствари средба со Али Ахмети во Владата, но конкретни имиња не беа посочени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.