Зоран Заев денеска гласаше за негов наследник на внатрепартиските избори во неговата партија СДСМ.

Тој своето право на гласаше го оствари во општинскиот штаб во Струмица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.