Премиерот Зоран Заев сѐ уште верува дека поранешниот генерален секретар на владата, Драги Рашковски е невин. Во вечерашната емисиај на „Алсат“ на прашањето од новинарот „Дали и покрај трите нови обвиненија поднесени против него, сѐ уште верува дека е невин“, Заев вели:

Да, секако. Верувам дека е невин. Но, кој сум јас, тоа треба да го каже судот и секако правосилна судска пресуда, рече Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.