Груевски не успеа да го компримитира граѓанскиот сектор, Заев успеа – коментира режисерот Владимир Милчин, кој важеше за отворен поддржувач на политиките на Зоран Заев.

Милчин некогаш и предводник на Шарената револуција. Деновиве Шарената револуција ја одбележува својата годишнина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.