Премиерот Зоран Заев ги отфрла сите обвинувања наведени од страна на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски дека е дел од рекетот тежок 20 милиони евра. Tој вели дека е пример бидејќи ги пријавил случајот веднаш штом имал сознанија.

Сепак тој немаше одговор на изјавата на Боки 13 дека „парите од рекетот треба да се бараат кај Зоран и Вице Заеви“.

Ова е првпат премиер да пријави ваков случај на основи и индиции и драго ми е што случајот е расвлетлен. Парите се дадени за одредени цели да се постигнат-објасни неувреливо Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.