Екс грчкиот премиер Алексис Ципрас попладнево стигна во Охрид, каде што оствари средба со премиерот Зоран Заев.

Премиерот Зоран Заев му посака добредојде на Алексис Ципрас во Охрид преку својот фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.