Мајката на Пино обвинува дека Заев ја пријавил за вознемирување.
Еве и да не ја, разбирливо е очајната мајка да го довела до слична закана.
Ама се прашувам, како не пријави или барем не се закани до тие 3-4 илјади што преку смс му бараат работа секој ден – напиша Ивор Мицкоски на својот фејсбук профил.

Неговиот статус доаѓа откако мајката на исчезнатото момче Пино изјави дека македонскиот премиер Зоран Заев ја пријавил во полиција поради вознемирување.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.