Заев: Ременски ќе биде времено отстранета од партијата

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција во одговор на новинарско прашање истакна дека доколку потпретседателката на Собранието Фросина Ременски, која … Продолжи со читање Заев: Ременски ќе биде времено отстранета од партијата