Премиерот Зоран Заев ѝ ја честита на македонската фудбалска репрезентација победата во мечот со Грузија, со која се пласираше на европско првенство.

Македонскиот фудбал оди на Европско! Конечно, имаме историски резултат благодарение на нашата репрезентација, на нашите херои. Гордоста и посветеноста победуваат, радувај се народе! 🇲🇰🇲🇰🇲🇰 #EURO2020, напиша на својот фејсбук-профил.

Македонскиот фудбал оди на Европско! Конечно, имаме историски резултат благодарение на нашата репрезентација, на нашите херои. Гордоста и посветеноста победуваат, радувај се народе! 🇲🇰🇲🇰🇲🇰 #EURO2020

Posted by Zoran Zaev on Thursday, 12 November 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.