Премиерот Зоран Заев, на седницата за пратенички прашања, му се обрати на пратеникот на Левица, Димитар Апасиев и му порача да каже дали за време на парламентарните избори бил договорен со СДСМ да му ги обезбедат сите логистички и материјални неопходни ресурси само да му зема гласови од контото на ВМРо-ДПМНЕ.

Притоа, Заев изјави дека бил договорен со Апасиев по изсборите да продолжи да ги поддржува политиките на СДСМ доколку освои пратеник во Собранието.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.