За време на дуелот со Христијан Мицкоски на ТВ24 пред само неколку дена, Зоран Заев излажа дека не го познава адвокатот Васил Димишков, брат на судијката Весна Димишкова, истиот за кого во последното аудио денеска кажува дека му делел совети и изрекетирале 6 милиони евра.

По ова аналитичарот Александар Пандов му порачува дека Шутка не им бега:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.